23 Jan 2017

other side

Już od niespełna dwóch miesięcy króluje u nas zima co niewątpliwie cieszy wszystkich jej zwolenników. Blogerki, do których grona skromnie należę i ja, wykorzystują niesamowite zimowe pejzaże na wykonanie zachwycających ujęć. Ale czy tylko nam to zupełnie odpowiada? Kiedy temperatura na to pozwala, co i rusz obserwuję beztroskie swawole dzieciaków, które lepią śnieżki, bałwany i korzystają z uroków zimy ile wlezie. Swoją drogą już od dłuższego czasu słyszę namowy znajomych, żeby w końcu się gdzieś ruszyć i wybrać się z nimi na lodowisko w moim mieście, chyba rzeczywiście warto byłoby to rozważyć ❄✌. Nie wszyscy jednak są tak uradowani śnieżnymi prognozami. Mowa tu o drugim, o wiele mniej optymistycznym aspekcie chłodnej pory roku. Co roku słyszy się w mediach o narastającej liczbie zgonów podczas wyjątkowo mroźnych nocy. Faktem jest, że nie każdy posiada przyjazne schronienie i ciepły kąt, gdzie mógłby w spokoju egzystować. Problem ten dotyka zarówno ludzi, jak i naszych mniejszych przyjaciół, zupełnie bezbronnych i skazanych tylko na siebie i łaskawość zimy. W tym czasie w szczególności nie powinniśmy widzieć jedynie czubka własnego nosa i udawać, że nas to nie dotyczy. Chociażby drobnym gestem, takim jak poczęstowanie bezdomnego ciepłym posiłkiem czy skierowaniem go do odpowiedniej instytucji, możemy ocalić jego życie. Nie inaczej jest z pupilami, przecież czy tak wiele kosztuje nakarmienie czy zapewnienie kawałka miejsca, gdzie mogłoby się ogrzać i odpocząć? Jeżeli los spowodował, że wiedzie się nam lepiej, obowiązkiem jest się tym dobrem dzielić, bo ono wraca. Zawsze. Z podwójną siłą, a jeszcze się zdziwicie.

PS. jeśli macie chwilę wpadnijcie na bloga mojej koleżanki Agaty, która całkiem niedawno wykonywała mój studniówkowy make-up. Znajdziecie tam kilka porad typowo makijażowych, myślę, że kompletnie warto zajrzeć, buziaki :)
11 comments:

 1. Nie jestem fanką zimy - może ładnie wygląda, ale wolę wyższe temperatury.
  Ogólnie ostatnio kolejnym ciosem wymierzonym bezdomnym (szczególnie tym przewlekle chorym) jest zamiana zasad działania placówek pozarządowych świadczącym im pomoc. Zmiany w ustawie sprawiły, ze w tego typu placówkach mogą przebywać tylko "osoby zdolne do samoobsługi, których stan zdrowia nie zagraża innym".
  Pozdrawiam
  Tutti
  MÓJ BLOG

  ReplyDelete
 2. piękna stylizacja i świetne włosy. ;) zaś kapelusz wymiata. :)) ja zimy nie lubię, nie zachwycam się nią i czekam uparcie na wiosnę. :))
  pozdrawiam serdecznie.

  ReplyDelete
 3. Bardzo dobry post :) B ładne zdjęcia i ciekawa stylizacja :)

  ReplyDelete
 4. Bardzo dobry post :) B ładne zdjęcia i ciekawa stylizacja :)

  ReplyDelete
 5. Śliczne zdjęcia i masz piękne włosy!
  Pozdrawiam i obserwuję od dawna :)

  http://wiktoria7olczak.blogspot.com

  ReplyDelete

* Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz.
* Brak weryfikacji obrazkowej.